Kick-boxing / K1

K-1 to najbardziej widowiskowy ze sportów walki. Formuła łączy ze sobą boks, klasyczny kick-boxing, elementy karate i boks tajski. Walka toczy się na dystansie trzech, 3-minutowych rund dzięki czemu jest dynamiczna przez cały czas jej trwania. Zawodnicy mają do dyspozycji techniki bokserskie, wszystkie kopnięcia zaczerpnięte z kickboxingu i karate (łącznie z kopnięciami w uda) oraz uderzenia kolanami jak w boksie tajskim. W Naszym klubie zajęcia podzielone są na dwie grupy.

Treningi Kick-Boxingu / K1 prowadzimy w dwóch grupach

Grupa początkująca - gdzie mogą przyjść wszyscy Ci którzy chcą dopiero zacząć przygodę ze sportami walki, jak również wszyscy Ci, którzy mają mały staż treningowy i chcą poprawić swoje podstawy. Uczymy na niej prostych technik bokserskich połączonych z kopnięciami, poprawiamy wydolność, siłę organizmu i przygotowujemy do bardziej zaawansowanych elementów K-1.

Grupa średnio zaawansowana i zaawansowana - na tej grupie trenują osoby z długim stażem jak i zawodnicy.
Zapraszamy również wszystkich tych, którzy mieli już do czynienia z kick-boxingiem. Techniki stosowane na treningach są bardziej skomplikowane wymagające odpowiedniego doświadczenia, siły i wydolności. Wdrażamy walki zadaniowe i zaczynamy sparingi, które są kontrolowane przez doświadczonych instruktorów.
Zaczynamy budować drużynę, która będzie się liczyła w Polskim K-1, zarówno amatorskim jak i zawodowym.